Nejste přihlášen(a)

#1  Bolesti hlavy | 13.07. 2014 13:20:35

mvymazal
Administrator
Registrovaný: 08.03. 2013
Příspěvky: 27
Web

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy
Bolest hlavy, jinak též cefalalgie nebo cefalea, je označení pro pocity bolesti v oblasti hlavy. Jde o nepříjemný, často intenzivně vnímaný pocit, lokalizovaný na hlavě nebo v hlavě, různého charakteru, intenzity a trvání. Je nespecifickým signálem lokální nebo vzdálené poruchy funkce organismu. Vyplývá z přímého nebo reflexního podráždění orgánů hlavy citlivých na bolest (lebeční klenba, mozková blána, krevní cévy v mozku, nervy mozku, nejvyšší míšní nervy).
Citace z Wikipedie

Bolest hlavy je jedna z nejčastějších stížností. Stačí použít několik vhodných projekčních bodů  a bolest odejde. Budete se cítit lépe a možná to prospěje i vašemu myšlení.Bolesti čela
Při bolesti hlavy v čelní oblasti je možné podle Sujoku masírovat body na vnitřní straně palců ruky a nohy, neboť tam se promítá ve standardním systému čelo. Při bolestech čela nezapomeňte zkontrolovat body žaludku.


Ing. Miloš Vymazal - www.sujok-cs.com, www.tcm-cs.com

Offline

mvymazal | Bolesti hlavy - bolest hlavy v čelní oblasti
Bolesti hlavy - bolest hlavy v čelní oblasti
ID: 46

#2  Bolesti hlavy | 14.07. 2014 14:36:47

mvymazal
Administrator
Registrovaný: 08.03. 2013
Příspěvky: 27
Web

Re: Bolesti hlavy

Bolesti hlavy v oblasti spánků
Jestliže vás bolí hlava v oblasti skrání a spánků stimulujte body na prstech rukou po stranách prstů v místech kam se promítá boční strana hlavy. Nezapomeňte stimulovat body žlučníku. Protože v oblasti spánků dle TČM prochází dráha žlučníku.Stimulaci bodů lze provádět diagnostickou tyčinkou nebo jakýmkoliv špičatým předmětem (perem, tužkou, nehtem ...). Body se masírují 2-5 minut.


Ing. Miloš Vymazal - www.sujok-cs.com, www.tcm-cs.com

Offline

mvymazal | Bolesti hlavy - bolesti v oblasti spánků
Bolesti hlavy - bolesti v oblasti spánků
ID: 45

Zápatí

Powered by PunBB © Copyright 2002–2005 Rickard Andersson