Nejste přihlášen(a)

#1  Su Jok - seznámení a zkušenosti | 23.05. 2014 10:22:41

llejskova
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 19.02. 2014
Příspěvky: 4
Web

Su Jok - seznámení a zkušenosti

Tao-shop-cs.com - Su Jok internetový obchod

S terapií SU JOK jsem se seznámila přibližně v roce 1999, kdy jsem byla členkou Asociace pracovníků v regeneraci a tato skupina pořádala v Brně akci a já jsem zajišťovala program. V knížce " Základy terapie SU JOK" od Park Jae Woo jsem vzadu našla odkaz na MUDr. Zinaidu Saidovou, která byla překladatelkou i této knihy (kromě dalších od stejnojměnného autora). Oslovila jsem jí a ona i po noční směně v nemocnici přislíbila účast na této akci v podvečerních hodinách.

Znalosti a charizma MUDr. Saidové byly tak výjimečné, že okamžitě zaujala všechny zbylé účastníky akce, všichni jsme si sedli do kruhu kolem ní a nábožně jsme se seznamovali s touto terapií.

A tak to vše začalo. Já jsem to začala aplikovat na své zákazníky, mí zákazníci zvědavostí nemohli spát "co že to je za terapii?" A tak vznikly prvopočátky seznamování se Brňáků s touto "výhodnou" terapií. Výhodnou = účinnou. Co k tomu říct? Hlavně nějaké praktické výsledky aplikace terapie SU JOK na zákazníky - to by mohlo zajímat naše čtenáře.

Tak např.:
Přišla zákaznice (lékařka) s úporným kašlem a říká, že tu hodinu na masáži "neuleží" a já mimoděk jsem vzala modrou fixu a udělala jsem tlustou čáru přes ústadýchací trubici na obou palcích ruky a taky zónu plic jsem namodřila a pokračovala v masáži. Zákaznice v průběhu masáže za celou dobu nezakašlala.

Taky krásně funguje ošetřit zónu nosu na obou palcích rukou při krvácení z nosu -stačí použít tmavě modrou či černou gumičku, případně opět tmavě modrou či černou fixu v této oblasti. Rozhodně to pomůže zmírnit i silnější krvácení z nosu do vyhledání lékařské pomoci.

Při zánětu moč. měchýře v počáteční fázi (zmírní i pokročilejší fázi) doporučuji opět namodřit zónu močového měchýře (pokud nemáte po ruce fixu, stačí použít modrou či černou propisku). Zóna močového měchýře je na vnitřní straně dlaně, tam kde se rozdvojují prostřední dva prsty ( prostředníček a prsteníček) na obou rukách. Tyto dva prsty reprezentují naše nohy, takže je to "mezi nohama".

To jsou příklady okamžitého využití terapie SUJOK v praxi, pak samozřejmě základní terapeutické postupyv praxi maséra jsou nesmírně prospěšné, protože účinné.

Stačí respektovat základní "mapu" SUJOK, tzn. že prostřední prsty jsou nohy, ukazovák a malíček jsou ruce, palec je hlava ...

Platí to i na nohách, stačí ve stoje ( kdo si nedosáhne na nohy) si prošlapávat prstíčky na nohou a celý nárt patou jedné nohy a pak obráceně a tímto prokrvením si tak účinně nastartovat nožičky do každodenního "běhu" životem.

Vaše Ľudka

Editoval llejskova (23.05. 2014 10:58:17)


RNDr.  Ľudmila Lejsková - www.salon-viva.netwww.tao-shop-cs.com

Offline

llejskova | MUDr Zinaida Saidová
MUDr Zinaida Saidová
ID: 42

Zápatí

Powered by PunBB © Copyright 2002–2005 Rickard Andersson